Бажання мати привабливий зовнішній вигляд виникло з часів появи людства на Землі. На самих ранніх етапах людської історії косметика служила релігійно-магічним і лікувальним цілям. Першою країною, яка оцінила гідно ті чудеса, які здатний робити з людським обличчям догляд за допомогою мінералів, був Стародавній Єгипет. Потім ці досягнення підкорили Грецію, а пізніше Рим. Косметика була поширена ще на зорі цивілізації, але її батьківщиною слід вважати Єгипет.

    Найбільша інформація про все, що пов'язано з косметикою в третьому і другому тисячолітті до нашої ери, дійшла до нас із Стародавнього Єгипту. Підфарбування очей відповідало не тільки ритуально-містичним, а й лікувальним цілям: вона захищало очі від хвороб, оберігало крайку очей від сухості і служило захистом від палючих променів сонця. Коли древні єгиптянки зрозуміли, що фарба не тільки захищає очі, але і збільшує їх, підкреслює їх красу і виразність, виділяє їх на обличчі, надаючи очам яскравість, вони стали використовувати фарбу в естетичних цілях.

    Яскравим прикладом може служити єгипетська цариця Клеопатра. Для посилення своєї привабливості вона використовувала надзвичайної краси коштовності. Причому вона розбиралася в магічних властивостях самоцвітів і виявляла велику обачність в їх виборі. Її коштовності були обрані так, що не тільки підкреслювали її зовнішню красу, а й відбивали внутрішню досконалість і здоров'я єгипетської цариці. Прекрасна Клеопатра починала день з тривалого купання в басейні, викладеному кварцом і наповненому молоком ослиць. Для збереження пружності тіла і хорошого стану шкіри служниці масажували тіло цариці рубінами, гранатами, коралами і перламутром, а рожевим кварцом розгладжували зморшки, покращуючи колір обличчя і якість шкіри. Перед тим, як змагатися в дотепності з Марком Антонієм, вона тримала під язиком смарагд. Залежно від астрологічних прогнозів, цариця вибирала коштовні камені. З історичних джерел відомо, що свою сукню вона прикрашала топазами, перидотами, кристалами кварцу і сердоліками. Очі Клеопатри підводила фарбою з малахіту і сапфіра. Її улюблений кубок був прикрашений аквамаринами. Вона використовувала магічні кристали для передбачення майбутнього і діяла згідно цим прогнозам.

     Стародавні єгиптяни були чудово обізнані про енергетичну силу каменів і про їх тісний взаємозв'язок з аналогічними силами в тілі людини. Широко використовувалися камені при «виробництві» косметичних засобів. Тонко розмелюючи лазурит, вони виготовляли тіні для очей, а розмішуючи з водою, використовували як примочку для додання очам блиску. Крім лазуриту, для виготовлення тіней використовували малахіт. Його яскраво-зелений колір сприяє поліпшенню гостроти зору. Мідь, яка входить як до складу лазуриту, так і склад малахіту, володіє цілою гамою цілющих властивостей, здатна викликати поліпшення зору. Відомо, що мідь є металом молодості.

    У Стародавньому Єгипті перламутром натирали шкіру, щоб поліпшити її зовнішній вигляд, зробити її блискучою і здоровою. Гранати використовували для стимуляції захисних сил організму, а корали і рубіни - для поліпшення кровообігу. Вважалося, що смарагд покращує красномовство, гостроту розуму і кмітливість. Для єгиптян топаз був символом життя, процвітання, успіху, достатку, він охороняв від нічних страхів, в тому числі від страху смерті. Аметист знімав інтоксикацію і запальні процеси, аквамарини сприяли виведенню зайвої рідини. Алмази, за віруваннями єгиптян, є мостом між Небом і Землею. Їх часто використовували як «око» в статуях богів. Рожевий кварц попереджав появу зморшок і сприяв здоровому кольору обличчя. Єгиптяни вирізали маски з рожевого кварцу і використовували їх для підтримки краси. Крім рожевого кварцу, для омолодження шкіри і тканин тіла вельми ефективні бурштин і кунцит. Ці мінерали не тільки сприятливо впливають на шкіру, але і одночасно впливають на внутрішні органи. Аметист омолоджує і покращує колір шкіри, надає їй бархатистість і ніжність. Лазурит покращує колір обличчя і лікує шкірні захворювання. Бірюза прекрасно діє на шкіру, покращує настрій, емоційний фон, робить благотворний вплив на щитовидну залозу і шкіру. Прекрасно відтіняють колір шкіри корали, вони дають шкірі енергію, покращують кровопостачання і кровообіг. Ще один камінь, який надає шкірі прекрасний колір - це сапфір. Можна робити масаж сапфіром (у вигляді натурального кристала). Сардонікс - мінерал великих можливостей, пов'язаний з Ураном. Цей камінь сприяє омолодженню всього організму, стимуляції найважливіших ендокринних залоз, поліпшенню обміну речовин.

    В Єгипті склади косметичних засобів, в які входили мінерали, зберігалися в глибокій таємниці, їх приготуванню приділялася велика увага. Їм приписувалися магічні властивості, вважалося, що ці коштовності здатні спокушати людей, вселяти їм ілюзії і чари, пробуджувати ніжні почуття. Косметичні засоби поєднувалися з прикрасами з каменів, пов'язаних з певними впливами планет. Крім зваблювання ці таємні знання служили магічним зціленням.

    Прекрасний ефект дає вода для вмивання особи з метою енергізаціі шкіри, в якій настоювались кристали аметисту, гірського кришталю, рожевого кварцу (2-3 години на сонці). Воду можна заряджати кристалом гірського кришталю, для цього кристалом описують за годинниковою стрілкою кола в воді. Для масажу обличчя можна використовувати рожевий кварц, аметист, авантюрин. На обличчя наноситься крем, а потім за відомими в косметичному масажі лініях проводиться масаж. Креми можна додатково заряджати кристалами.

 

Приклад рецепта

Червона конюшина - рослина Венери, поміщається в посудину, в якому квіти складають 1/3 його обсягу, 2/3 обсягу заливається гліцерином. Посудина поміщається тричі по 30 хвилин у водяну баню для вилучення чинного початку конюшини, що представляє гормон краси і молодості (жіночий статевий гормон рослинного походження). Після охолодження екстракт проціджують через марлю і віджимають - рідина повинна бути рожевого кольору. Заряджають цей розчин рожевим кварцом (можна тримати шматочок кварцу в ємності). Зберігається до наступного літа, є унікальним косметичним засобом, який поліпшує колір, що додає свіжість і пружність шкірі (для консервації додається 5 мл спирту).

    Одна епоха змінює іншу, змінюється і їх спектр енергій. Входять в моду нові кольори і форми. Змінюється світ, а разом з ним і наші орієнтації, смаки і погляди. Незмінним залишається лише прагнення до краси.

 

Почитайте, як за допомогою мінералів можна заряджати воду.

 

Анастасія Казачок

 

 

Схожі статті: