МИ НЕ ПРАЦЮЄМО. МИ НА ВІЙНІ
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

ВСІ ДРУЗИ, КРИСТАЛИ, ЖЕОДИ, НЕОБРОБЛЕНІ КАМЕНІ

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою спочатку нові

Що таке мінерал?

Мінерал - це сама по собі однорідна частина земної кори, що природно сформувалася. Наука про мінерали називається мінералогія. Більшість мінералів мають певні кристалічні форми. Це - фундаментальна особливість для визначення мінералу. У той же час мінерал може бути кристалом, але не завжди. Приклади мінералів: кварц, корунд, пірит, чароїт.

Що таке камінь?

Камінь - це природна суміш різних або подібних мінералів. Гірська порода утворює незалежні геологічні тіла великих розмірів. Наука про гірські породи називається петрологія або петрографія. Приклади каменів: граніт, яшма.

Що таке кристал?

Кристал - це форма мінералу, тверде тіло з впорядкованою внутрішньою будовою у вигляді багатогранника з плоскими природними гранями, із суворим порядком найдрібніших компонентів (атомів, іонів або молекул) в кристалічній решітці. Наука про кристали називається кристалографія.

Що таке друза?

Друза - це більш-менш округле кам'яне утворення, яке порожнє всередині, але стінки утворення мають покриття з різноманітних мінералів, як би обклеєні шпалерами. Часто зустрічаються в друзі такі мінерали як гірський кришталь, аметист, агат, також гематит, кальцит, целестин або барит. Кристали в друзі в більшості випадків чудово сформовані, тому що при виникненні кристалів не було ніякого обмеження по площі всередині кам'яного утворення. Зовнішня форма друзи дає найменування кам'яному блоку. У середні століття такі кам'яні утворення гірники називали друзами (щітка кристалів).

Що таке жеода?

Жеоди схожі з друзами. Але відрізняються тим, що всередині хоча вони і заповнені різними мінералами, все ж залишається порожній простір. У порівнянні з друзою жеода більш схожа на чашу, кулю. Жеода як правило заповнена такими мінералами, як гірський кришталь, агат, гематит, барит або аметист. Назва жеоди походить від форми кам'яного блоку - кругла, як Земля, має відношення до відповідних грецьких букв (гео - geo). Простіше кажучи жеода - увігнута, а друза - вигнута.

Що таке дорогоцінний камінь?

Не існує універсального визначення дорогоцінного каменю. Найбільш дорогоцінні камені - це мінерали, рідше мінеральні агрегати, іноді також органічні мінерали і навіть синтетичні камені. Спільне між ними - щось особливе, щось прекрасне. Реальні відмінності справжніх дорогоцінних каменів, напівдорогоцінних каменів і ювелірних каменів зазвичай неможливо, оскільки відсутні відповідні критерії. Термін «напівдорогоцінне каміння» в принципі недоцільний і використовувати його безглуздо. Наука про дорогоцінне каміння називається гемологія.
Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.