Мінерали забирають у нас негативну енергію та віддають позитивні вібрації. Причому для цього, зовсім не обов'язково постійно носити кристали на тілі. Мінерали працюють та чистять наше приміщення, навіть перебуваючи у вигляді декоративних фігурок, статуеток, куль та просто кристалів, які ми тримаємо на робочому столі. Вони дбайливо оберігають нас від впливу комп'ютерних випромінювань, астральних атак недоброзичливців та багатьох інших, на перший погляд непомітних проблем. При цьому, з часом і вони теж «втомлюються» та виснажуються від накопиченого негативу та потребують очищення.

     Якщо мінерал використовувався в цілющій практиці треба чистити після кожного сеансу обов'язково. При частому використанні та носінні треба чистити не рідше 1 разу на місячний місяць. Іноді бувають моменти, що після спілкування з неприємними людьми мінерали моментально забирають на себе весь негатив і прийшовши додому, його відразу треба почистити. Таких людей кожен з нас відчуває безпомилково, в їх компанії, в їхньому товаристві нам незатишно, ми хочемо з ними швидше попрощатися, нас обтяжує їх присутність, виникає дратівливість, втома. При цьому наші прикраси приймають негативну енергію на себе, але прийшовши додому, їх обов'язково треба почистити та подякувати за турботу та порятунок.

 

Як визначити енергетичну забрудненість прикраси або мінералу?

     Найчастіше, камені та мінерали дають це знати зміною кольору, стають тьмяні, не яскраві. На дотик вони начебто пилові, слизькі та покриті жирною плівкою. Можливо, у вас будуть неприємні відчуття від нього. І вже зовсім погано, коли камінь лопається, по ньому утворюється тріщина, або він взагалі випадає з оправи. В такому випадку з таким виробом з натурального каменя треба прощатися. Він накопичив в собі стільки негативу, що вже жодна чистка його не врятує і носити на тілі такий натуральний камінь вже не варто.

    Буває так, що виріб ніби «йде та ховається» від господаря. Ось начебто лежало колечко на видному місці - і пропало, всюди шукаємо, але знайти не можна. А потім раптом через якийсь час несподівано воно з'являється в іншому місці. І ми точно пам'ятаємо, що його туди не клали. Дивуватися не варто. Просто каменю теж іноді хочеться відпочити від Вас. Можливо Ви, його давно не чистили, а передавати на Вас негатив та шкодити господареві він не хоче.

     Для скептиків існує і лабораторний метод діагностики енергетично втомлених виробів. Для цього нам знадобиться точний електронний термометр. Заміряємо температуру свого тіла. Потім кладемо виріб (або кристал) на сонячне сплетіння. І знову вимірюємо температуру вже разом з прикрасою. Якщо температура впала на 1 ... 3 ° С - це говорить про забрудненість Вашого виробу. Якщо температура більше на 1-3 ° С - виріб чистить і Вас підживлює. І якщо температура не змінилася, відповідно, прикраса просто нейтральна.

     Існує шкала Мооса, що визначає твердість натурального каменю. Вважається, чим вище твердість, тим потужніші та сильніші магічні властивості каменю (у алмазу, наприклад, твердість по Моосу - 10) і відповідно, мінерал довше зберігає енергію та не так швидко забруднюється. Мінерали до 7 (за шкалою Мооса) бажано довго не носити, вони дуже швидко вбирають негатив та  їх складно повністю почистити.

     У лікувальній практиці (масаж, акупунктура, аплікації) краще використовувати мінерали починаючи з твердості 7 за шкалою Мооса. Вони більш довговічні з енергетичної точки зору. Їх можна довше використовувати в практиці, вони сприйнятливі до інформації та їх можна програмувати.

До таких мінералів можна віднести:

- кварци (димчастий кварц, аметист, цитрин, гірський кришталь);

- халцедон;

- агат;

- топаз;

- турмалін;

- корунд (сапфір, рубін);

- берилову групу (берил, смарагд, аквамарин);

- алмаз

   До 7-ки по Моосу у нас відносяться мінерали органічного походження (перли, перламутр, корали), а також кальцит, змійовик тощо

    Якщо кристал або мінерал довго були в практиці або ви довго носили виріб, то просто потримати його під проточною водою недостатньо. Вода змиє тільки поверхневий бруд та електростатичний заряд. Серйозні негативні вібрації, така чистка не усуне.

Ми розглянемо основні та найдієвіші способи очищення мінералів.

 

Очищення звуком

    Можна очистити вібраціями звуку. Для цього Вам знадобиться співаюча чаша (з 7 металів бажано). В крайньому випадку, підійде зі сплавів 3-х металів. На дно чаши укладаємо виріб. Тримаємо чашу на лівій долоні та водимо проти годинникової стрілки. Якщо звук зривається - дуже брудне. Треба домогтися того, щоб звук не зривався після 7 кіл. У співаючій чаші можна чистити абсолютно всі мінерали, крім діамантів.

 

Очищення вогнем

      Загортаємо виріб з натуральним каменем або мінерал у серветку. Можна затиснути дерев'яною прищіпкою. Головне - не тримати в голій руці. Запалюємо свічку та обертаємо проти годинникової стрілки над полум'ям свічки. У цей час можна прочитати молитву («Отче наш», «Символ віри»). Цей вид очищення практично універсальний. Їм можна чистити всі мінерали, крім аквамарина та діамантів. Взагалі про очищення діамантів ми поговоримо окремо, цей «цар мінералів» найкапризніший і почистити його від негативної енергії не так вже й просто.

     Існує думка, що нібито діамант завдяки своїй унікальній твердості взагалі чистити не треба. Але це не так. Особливо треба бути обережним, якщо камінь дістався Вам у спадок. Діаманти «пам'ятають» свого першого господаря та будуть нести цю інформацію в собі завжди і стерти її неможливо. Добре, якщо виріб дістався Вам від люблячої бабусі з благими побажаннями, і доля її була благополучною й щасливою. А якщо ні? Тому категорично забороняється красти діаманти та займатися мародерством. Алмази вам цього не пробачать. Добре, коли вам дарують діамант від чистого серця з благими побажаннями. В такому випадку він дійсно може стати для Вас потужним захисником. Але навіть в цьому випадку його (виріб) треба чистити хоча б 1 раз на місяць.

Діаманти чистяться тільки вогнем.

 

Очищення діамантів

   Цей спосіб очищення дуже схожий на попередній, але тут нам знадобиться дзеркало з довжиною сторін по числовому ряду Фібоначчі (це 3, 5, 8, 14, 21 і т.д.). Наприклад, 13х13 см. На кутах дзеркала встановлюємо 4 церковних свічки. Затискаємо виріб в дерев'яну прищіпку. Водимо над полум'ям 4-х свічок 108 кіл проти годинникової стрілки. Після цього закриваємо виріб натуральною тканиною (в ідеалі підійде бавовна або льон). І кілька годин не одягаємо. Необхідно відзначити, що важкі кармічні програми, які можуть бути в камені, навіть цей спосіб очищення не усуне.

 

Очищення морським піском

    Виріб з натуральним каменем закопують в пісок не менше ніж на 24 години. Після цього промивають проточною водою. Цей спосіб очищення підходить, якщо виріб з каменем виготовлено зі срібла. Для золота він не підходить.

 

Стародавній спосіб очищення воском

    Багатьом відомі такі властивості бджолиного воску, як зняття та «обнулення» інформації з поля людини. При цьому, його можна застосувати і до наших мінералів та виробів. Знадобиться натуральний бджолиний віск. Його треба розтопити на водяній бані. Помістити в середину воску виріб. Сформувати з нього щось, що нагадує кокон (або яйце). Залишити на кілька діб. Потім очистити віск (це зробити легко, якщо його знову розтопити на водяній бані). Після цього можна відразу одягати виріб з натуральним каменем.

 

Очищення за допомогою заморозки

   Прикрасу з натуральним каменем або мінерали кладемо в пакет з водою. Зав'язуємо та залишаємо у морозилці до повного замерзання. Після чого дістаємо пакет та чекаємо, поки він відтане природним шляхом. Це метод досить простий та дієвий і підходить для більшості мінералів.

 

Очищення (розрядка) дрібними гематитами

   Гематит позбавляє сили негативні образи та має здатність енергетично розряджати інші мінерали. Покладіть камінь або намисто в миску з дрібним гематитом і вже через 2 години Ваш камінь буде енергетично розряджений.

 

Очищення аметистом

    Аметист має потужне та глибоке випромінювання, яке передається на інші камені та мінерали та очищає їх. Щоб стерти інформацію з виробу, покладіть його на добу на аметистову друзу. Підійде й аметистова жеода.

 

Очищення сіллю

    Цей метод підходить не для всіх мінералів. Сіль - досить потужний та грубий метод очищення і енергетика багатьох каменів, таким чином, може бути порушена. Погано реагують на сіль аметист, лабрадор, місячний камінь та смарагд. Але для багатьох інших мінералів, особливо після використання в терапії, цей метод цілком підійде.

    Камінь кладуть в маленьку миску, яка встановлюється в ємність з сіллю. Ніколи не кладіть камінь безпосередньо в ємність з сіллю. В мінералі може пошкодитися електромагнітне поле, а крім того, пропаде колір.

 

Очищення в солоній воді

    Можна покласти кристал або мінерал на ніч в ємність з водою та кинути туди щіпку солі. Але цей спосіб підходить для великих кристалів кварцу та твердих мінералів (рубін, сапфір, турмалін, топаз), у яких твердість по Моосу вище 7.

 

Очищення за допомогою енергії дерева

    Для цього камінь щільно прив'язують до дерева та залишають на добу. Енергія дерева пронизує камінь, а роса забирає негатив.

 

Відео по темі "Очищення мінералів" дивіться тут 

 

Зарядка каменів та мінералів

      Що ж відбувається з каменем після очищення? Він позбавляється від електростатичної енергії та від негативної інформації, накопиченої в процесі носіння. Але при цьому мінерал стає виснаженим та слабким після очищення. Тому перед використанням його знову потрібно зарядити. Існує кілька способів зарядити мінерал. Основні ми зараз розглянемо.

 

Зарядка від сонячного світла

  Це класичний та швидкий спосіб "привести до тями" мінерал. Прийнята енергія світла посилює дію каменів. Для зарядки використовують промені сонця після полудня. Але сильного обіднього сонця слід уникати. До того ж деякі мінерали від дії сонячних променів можуть втратити колір.

Отже, сонце не люблять такі мінерали:

    Місячний камінь, селеніт та опал заряджаються виключно від місячного світла. Тому на ніч їх можна залишити на підвіконні під променями місяця.

 

Зарядка на друзі з гірського кришталю

    Щоб наповнити енергією каміння, що не переносить прямі сонячні промені, помістіть його на друзу з гірського кришталю (приблизно на добу).

 

Активація від аметистової друзи

    Аметист в цьому випадку більш універсальний, ніж гірський кришталь. На ньому можна, як чистити, так і активувати кристали. Відмінно підійде аметистова жеода.

 

Активація в порожнистій піраміді

    Форма піраміди загадкова та унікальна. І цю властивість можна використовувати при активації кристала. При цьому треба просто помістити кристал в середину порожнистої піраміди. Але тільки уважно поставтеся до того, що ваша піраміда має дійсно правильні пропорції (3-4-5). При будь-якому порушенні співвідношень піраміда не працює.

 

Активація рослинами (по Аюрведі)

    Багато рослин готові поділитися своєю енергією з кристалом. Більш того, існує шкала відповідності рослини та родинного йому мінерала. При цьому в мішечок з натуральної тканини (льон, бавовна) ми насипаємо трохи рослин (можна навіть сухих) та кладемо туди ж наш мінерал.


                                                 Шкала відповідності

 

Мінерал Зображення Рослина
Агат  агап 106650 М'ята перцева, кропива
Авантюрин   авантюрин600 Чорниця
Амазоніт  АМА 258 3 Ревінь, салат
Гематит  гем 071 2 Укроп
Гірський кришталь  ГХК 1174 5 Туя, суниця
Смарагд ИЗУ 920 5 Тополя, ялівець, бузок
Кварц (димчастий) дым 281 4 Хвощ польовий
Кварц льодистий  quartz-ldistiy Череда
Лазурит  лаз 074 8         Півонія, астра
Обсидіан  ОБС 274 Настурція
Сердолік сердолик600          Волошка, глід
Соколине око  сокол глаз категория Калина
Тигрове око  тигр 925 Аїр
Кошаче око   кгк 048400 Лопух
Флюорит  флю 1226 8 Блекота, горіх волоський
Халцедон ХАЛ161 2 Обліпиха, медунка
Яшма  як 864 2 Помідор, буряк, аґрус

Після очищення та активації завжди бажано оновити програму, якщо Ваш кристал був запрограмований. Програма може бути повторена попередня (якщо задумане ще не реалізувалося). А може бути і нова програма (якщо з'явилися нові бажання та цілі). Як грамотно програмувати кристал та звільняти його від старої програми, ми будемо говорити докладніше далі.


Подивіться відео по цій темі.

Про вплив каменів дізнайтеся з наших матеріалів, опублікованих раніше.

 

Автор: Анастасія Казачок